O autorkách a Le-Mimi s.r.o.

Naša spoločnosť Le-Mimi s.r.o. vznikla začiatkom roka 2014 a našou prvoradou činnosťou je vydávanie kníh, ktoré ľuďom pripomínajú nezabudnuteľné chvíle výnimočných dní.

Prvú knihu s názvom Svadobná kniha prianí sme venovali svadobnému dňu. Je jedno, či je svadba veľká alebo malá… k svadobnému stolu pozývame svojich najdrahších, najbližších ľudí – rodinu, priateľov i ľudí, ktorých možno nevidíme často, ale v našich srdciach majú svoje vzácne miesto. A my sme mali túžbu vytvoriť knihu, ktorá by aj po rokoch spájala čaro svadobného dňa a spomienky na tých, ktorí urobili tento deň jedinečným.

Naša druhá kniha s názvom Pamätníček môjho detstva je venovaná celému detstvu. Táto knižka si bude pamätať to, na čo ako dospelí zabúdame. Na každodenné maličkosti, ktoré sa v dospelosti zmenia na najcennejšie spomienky na to krásne, bezstarostné, ale veľmi dôležité obdobie – začiatok života. Vlastnoručne napísané spomienky a odkazy od rodiny a najbližších nám pripomenú tých, ktorí tvorili náš detský svet, stáli pri nás a pomáhali nám nájsť svoju vlastnú cestu. Viac o pamätníčku sa môžete dozvedieť na našich stránkach KnihyPriani.sk.

Našim snom je, aby ľudia s radosťou otvárali tieto knihy a znova si pripomínali kúzlo svadobného dňa alebo celého detstva, ale najmä všetkých milovaných ľudí, ktorí ich v týchto nádherných chvíľach sprevádzali. Obe knihy boli vytvorené s láskou a my veríme, že do nich budú vkladané odkazy a priania s o to väčšou láskou k osobám, ktorým budú venované. Práve preto našu sériu kníh spája motto “S láskou”.

Svadobnú knihu prianí sme zatiaľ vydali v dvoch jazykových verziách – v slovenskej a anglickej, Pamätníček môjho detstva už v štyroch – v slovenskej, českej, anglickej a švédskej. Postupne plánujeme počet jazykových variácií zvyšovať. A v pláne máme vydať i ďalšie knihy prianí, ale k akým príležitostiam, to zatiaľ zostane našim malým tajomstvom…

Autorky stránok a kníh

AutorkyVeľtrh v BA 3

Miriama Hurban Šebestová
Michaela Šebestová
Lenka Belišová

Autori ilustrácií

Svadobná kniha prianí

Marianna Tomovics, www.mariannatomovics.com
Daniel Sekera, www.ddesign.sk
Duška Vrbovská
Aneta Pastieriková

Pamätníček môjho detstva
Juliana Hamajdáková www.malovaneumenie.sk
Roman Mihaliska
Michaela Šebestová